Dostawa do domu – opieka nad osobami starszymi w domu cd

Chociaż każdy lekarz pielęgniarski jest połączony z lekarzem, większość lekarzy i pielęgniarek nie wychodzi tego samego dnia – powiedziała pielęgniarka, Shona Gibson. Lekarze i pielęgniarki mogą komunikować się przez e-mail, powiedziała. I nie musimy rozmawiać twarzą w twarz . Obserwując Gibsona, kiedy pewnego ranka odwiedzała pacjentów, zobaczyłem przykłady proaktywnej opieki, która mogła wyjść poza potrzebę hospitalizacji. W zakładzie z asystą-życiową odkryła delikatny zanokcica na czubku starszego mężczyzny z cukrzycą i wprowadziła schemat ciepłych kąpieli i maści antybiotycznej. Zaniepokojona kobietą z demencją, której domowa pomoc medyczna upierała się, że jest po prostu nie w porządku , ona słodko namówiła pomocnika, by pomógł jej uzyskać świeżą próbkę moczu dla kultury. W domu opieki zatrzymała emerytowanego pastora, którego artretyzm i wczesna choroba Alzheimera zmusiły go i jego rodzinę do przyznania, że nie może już żyć samodzielnie. Gibson i współpracownicy zaprojektowali płynne przeniesienie do domu opieki z jego mieszkania w domu opieki. Przy wielu ludziach, którzy są w domu, nie jest tak naprawdę tajemnicą, dlaczego zawiedli , powiedział Gibson. Normalną rzeczą byłoby czekać na coś złego i wysłać je na izbę przyjęć. To dużo więcej pracy, aby to się nie stało.
Utrzymanie praktyki ekonomicznie opłacalnej pomimo całej tej dodatkowej pracy zawsze wymagało dotacji i pozyskiwania funduszy, a menadżerowie powiedzieli, że jest to szczególnie trudne w obecnym środowisku za usługi. Ze względu na poziom chronicznej choroby i słabości naszych pacjentów, jedna 20-minutowa wizyta generuje 40 minut koordynacji opieki – powiedziała Emily DuHamel Brower, dyrektor operacyjny grupy. Aby zrekompensować świadczeniodawcom opieki podstawowej za taką pracę, co oszczędza pieniądze na system opieki zdrowotnej jako całości, eksperci tacy jak Allan Goroll z Massachusetts General Hospital zaproponowali pilotowanie systemu skorygowanej o ryzyko skali podstawowej opieki , w której otrzymywać określoną kwotę za opiekę nad każdym pacjentem, z wyższymi opłatami dla osób z wieloma chorobami przewlekłymi.
Jeden taki eksperyment już się rozpoczął. Program Senior Care Options (SCO) to plan zdrowotny stworzony w ramach projektu demonstracyjnego w Massachusetts, który jest dostępny dla osób z grupy Medicaid w wieku 65 lat lub starszych, z których większość objęta jest również programem Medicare. Zarejestrowani są umieszczani w kategoriach skorygowanych o ryzyko, a Urban Medical, na podstawie umowy z jednym z płatników SCO, otrzymuje comiesięczne wyższe płatności, które są wyższe w przypadku bardziej chorych pacjentów o bardziej skomplikowanych warunkach. Koszt leczenia Urban Medical szacowany jest na 370 USD na pacjenta miesięcznie, aby zapewnić opiekę podstawową grupie wysokiego ryzyka, przewlekle chorym pacjentom w podeszłym wieku, którzy kwalifikują się do opieki domowej, ale nadal mieszkają w domu. Ograniczona płatność SCO pokrywa ten koszt, a także umożliwia dostawcom płacenie za usługi potrzebne do utrzymania pacjenta w domu. Jest wbudowana zapłata za koordynację opieki , powiedział Brower. Decyzje medyczne podejmowane są przez zespół medyczny, w przeciwieństwie do kogoś z biura ubezpieczeniowego.
Pomimo reputacji Urban Medical za innowację, rekrutacja nowych praktyków stała się o wiele trudniejsza w ostatnich latach
[podobne: drapichrust, helimed opole, nplay lublin ]

Powiązane tematy z artykułem: drapichrust helimed opole nplay lublin